Teslimat Bilgileri

- Siparişiniz, Yurtiçi Kargo veya MNG Kargo firması tarafından ücretsiz olarak teslim edilecektir.

- Siparişiniz kargo firması tarafından size teslim edilene kadar gencay.com sorumluluğu ve güvencesi altındadır.

- Satın aldığınız ürün, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Mücevherler için özel kutusunda, ürün sertifikası, fatura ve irsaliye belgesi, hediye notuyla birlikte çok özel ambalajında belirteceğiniz adrese güvenli olarak teslim edilir.

- Dilerseniz teslimat ve fatura adreslerini farklı vererek, faturanızın kendinize, hediyenizin sevdiklerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

- Siparişinizin kargo firmasına kaç gün içinde teslim edileceği, satın aldığınız ürüne ait detay sayfasında belirtilmektedir. (Stoğumuzda olan ürünler için 1-2 iş günü, üretilmesi gereken ürünler için 3-4 iş günü)

- Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.

- Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.

- Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz.

- Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi gencay.com'a geri getirir.

- Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. gencay.com sipariş yetkilisine iletişim formu'nu kullanarak durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda size ulaştırılacaktır. ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

- Siparişinizin durumunu, sipariş takibi sayfasından inceleyebilirsiniz.

- Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formu'nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

İade Bilgileri


Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Gençay Kuyumculuk Sanal Mağaza için geçerlidir:

- gencay.com Sanal Mağaza'da satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz.

- Bununla birlikte, Sanal Mağaza'dan satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Yüzüğün içine yazı yazdırmış olmanız iadeye engel değildir.

- Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının gencay.com’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

- Bildirim için iletişim formu’nu kullanabilirsiniz.

- gencay.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

- Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

- İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

- İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.