TARİHÇE

     Gençay Mücevher'in kuruluşu günümüze dek faaliyet göstermeyi başaran bir aile kültürüne dayanmaktadır. 1968 yılında iş hayatına İstanbul Çemberlitaş Ali Baba Türbe Sokak Feyzullah İşhanı Kat: 2 No:21'de kuyum imalat atölyesi ile başlayan ailemiz, daha sonra 1974 yılında Tokat ilinde Gençay Kuyumculuk olarak mağazacılık anlayışı ile iş yaşamına devam etmiştir. 1985 yılında ilk atılımını gerçekleştiren Gençay Kuyumculuk, Bursa'da ikinci mağazasını açmıştır. İşletmemiz 1997 yılında kurumsallaşarak büyümeyi hedeflemiş ve GENÇAY KUYUMCULUK LTD.ŞTİ. ismi ile faaliyetlerine devam etmiştir. 2002 yılında üçüncü, 2004 yılında dördüncü, 2005 yılında beşinci, 2008 yılında altıncı ve yedinci, 2014 yılında 22 ayar toptan ve 2015 yılında 14 ayar toptan mağazalarımız faaliyete geçmiştir. İşletmemiz 2018 yılında Özlüce mağazamızı, 2019 yılında Almanya mağazamızı ve son olarak 2022 yılında Odunluk mağazamızı açarak yatırımlarını devam ettirmiştir. Tokat ilimizde bir, Bursa'da 10 ve Almanya'da bir olmak üzere toplam 12 mağazamız ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

     MİSYONUMUZ

     Gençay; ürün ve hizmet standartları ile kaliteli, farklı, güvenilir ve müşteri memnuniyeti odaklı bir mücevher firmasıdır. Birbirinden zarif, modern tasarımları ile takı anlayışına bambaşka bir yorum getirmektedir. Modern çizgilerle tasarlanmış Pırlantalı ürünleri ile takı severlerin ilgisini çekmektedir.

     VİZYONUMUZ

     İnsanlık tarihinin kültürel mirası olan takı sanatı ile ilgili geçmişle geleceği buluşturan projeler üretmek ve yapılan çalışmaları desteklemek.